İletişim

Şebeke Ölçekli Enerji Santralleri

Back

İşletme yönetimi konvansiyonel kaynaklarla çalışan santrallere göre daha ucuz olanı Elektrik abonesi olan tüm gerçek veya tüzel , lisanslı veya lisanssız olarak elektrik üretilebilir ve yatırımcı olabilir. Elgi Energy yatırımcı için gerekli olan tüm hizmetleri sunar.

Mesken Uygulamaları

Back

Yönetmelikler gereği 50 kw ve altı santrallerin lisansı alınmak üzere ve daha kolay bir şartname burada meskenlerde burada söz konusu olmuştur. Bu durum konvansiyonel enerji kaynakları mevcut olan ülkemizi daha güvenli ve ucuz olan alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi büyük. Mesken tipi uygulamalarda olduğu gibi elektriği doğrudan kullanabiliyorsunuz. Bu şebekedeki şebekeye bağlı, şebekeden bağımsız ve hibrit olarak üç ana gruba ayrılmaktadır.

Sulama Uygulamaları

Back

Şebekeden bağımlı ve bağımsız olarak oluşturulabilen sistem sistemlerimiz mümkün su istenildiği zaman istenebilir amaç olabilir bir noktadan başka bir noktaya planlanıyor, içme suyu olarak yüzeye temizlenebilir ya da tarım arazilerinin sulanmasında yapabilirsiniz. Üstelik bakımı ve işletme maliyeti de yok denecek kadar düşük olması, kullanıcılara bir avantaj.

Tarımsal üretim:

Tarımsal üretim da su pompası enerji tüketimini artırır  fiyat ve elektrik şebekesi olmayan yerlerde köylüler mazot gibi pahalı yakıtlardan enerjilerini elde ederek karlarını basabilmektedir. Elgi Enerji’nin geliştirdiği sistemde elektrik şebekesi olmayan köylerde tarımsal tesislerde yapılması gereken hale geldiği gibi çiftçilerin ürün çeşitliliğini de artmaktadır.

İçme suyu temini:

Temiz içme suyuna çevre dostu, tüm canlılar, kritik öneme sahiptir. Bulanık Elgi Enerji, temiz ve güvenli içme suyu temini için büyük önem taşıyan yeraltı sularının yüzeye çıkartılması yoluyla sunulması gereken özel projeler geliştirmektedir. Elgi Enerji şehirlerinden ve elektrik hatlarından çok uzaklardan uzak yerlerde şehirdeki projeler geliştirerek, temiz içme suyu temininde güneş enerjisinden faydalanılması. Böylesi konvansiyonel sistemlere göre çok daha ekonomik, güvenilir ve hepsinden önemlisi bir tane çözüme ulaşılmaktadır.

Endüstriyel ve Kurumsal Uygulamalar

Back

Kontrol edilemeyen ve artan enerji pazarında günümüzün şirketlerinin rekabet gücünü düşürüyor. İşletmeler kendi elektriklerini üreterek, ücretli satabilecekleri uygun fiyatlı, güvenilir çözümlere yöneliyor. 1 MW ‘a kadar lisanssız ya da 1 MW üzerinde lisanslı olarak yapılabiliyor, güneş enerjisi ile enerji dağıtımını yapmaya devam ediyor. Lisanssız elektrik üretim yönetmeliği yapabilir, aynı bölgeyi yönetmelisiniz. Endüstriyel ve kurumsal alanda rüzgâr, güneş ve biyogazdan faydalanarak, şebekedeki veya çevreden bağımsız planlama konusunda Elgi Enerji geniş bir odak ile hizmet sunmaktadır.

    

    Güneş Enerjisi Uygulama Uygulama Alanları:

Çatı sistemleri

Zemine monte sistemleri

Otopark sistemleri

Saha Projeleri

Back

Şebekeye Bağlı Sistemler – On-Grid

Bu sistemler genellikle üretilen enerjinin fazlasının şebekeye satılması veya ihtiyaç durumunda şebekeden elektrik çekilmesi amacıyla tercih edilir. Bu sistemler ayrıca enerji masraflarını düşürmek için de tercih edilebilir.

Şebekeden Bağımsız Sistemler – Off-Grid

Bu sistemler, şebekeden uzak yerler için veya 7/24 kesintisiz enerji ihtiyacı olan durumlar için idealdir.

Bu sistemlerin en önemli bileşenlerinden biri akü sistemidir. Üretilen enerji akülerde depolanır ve ihtiyaç duyulduğunda buradan kullanılır.